nieuws

Senator De Roeck wil snel akkoord over biobrandstof

nieuws
Senator Jacinta De Roeck is verheugd dat minister van Leefmilieu Bruno Tobback bijna klaar is met het koninklijk besluit over de biobrandstoffen, maar dringt er op aan dat er snel zekerheid komt voor de geïnteresseerde landbouwers. Die moeten immers ten laatste eind februari het zaaigoed voor koolzaad bestellen.
14 januari 2005  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:54
Senator Jacinta De Roeck (sp.a) is verheugd dat minister van Leefmilieu Bruno Tobback bijna klaar is met het koninklijk besluit over de biobrandstoffen, maar dringt er op aan dat er snel zekerheid komt voor de geïnteresseerde landbouwers. Die moeten immers ten laatste eind februari het zaaigoed voor koolzaad bestellen.

De Roeck wijst op het grote enthousiasme bij de landbouwers voor de teelt van koolzaad. Bij het Provinciaal Instituut voor Biotechnisch Onderwijs (PIBO) te Tongeren hebben zich al 30 landbouwers ingeschreven voor een opleiding. Ze zijn vragende partij om op hun braakliggende velden koolzaad te planten. Dat kan voor een meeropbrengst zorgen voor de landbouwers, die het vaak moeilijk hebben om rond te komen, aldus Jacinta De Roeck.

Begin deze week had Bruno Tobback nog een overleg over de biobrandstoffen met de landbouwministers van de gewesten. Donderdag bevestigde hij in de Senaat dat het koninklijk besluit over de biobrandstoffen zo goed als klaar is.

De senator pleit ervoor om de druk op minister van Financien Reynders te blijven voeren. Biobrandstof is voor de consument immers enkel aantrekkelijk als er geen accijnzen op betaald moeten worden. Dan zou biodiesel ongeveer even duur zijn als de fossiele diesel.

Lees ook: geVILT: Tankt Vlaanderen straks koolzaadolie?

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek