nieuws

Profruco wil Zeeuwse fruittelers aantrekken

nieuws
Fruitveiling Profruco gaat actief leden werven onder Zeeuwse fruittelers. Daarom was de snel groeiende veiling vorige week aanwezig op de Zeeuwse Fruitteeltdag in Wemeldinge. "We waren er voor het eerst om ons actief te richten op de Zeeuwse telers. We hebben de markt goed bestudeerd en verwachten hier vooral te kunnen vissen in de vijver van telers uit de vrije handel", zegt Profruco-directeur Filiep Callewaert.
6 juni 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:00
Fruitveiling Profruco gaat actief leden werven onder Zeeuwse fruittelers. Daarom was de snel groeiende veiling vorige week aanwezig op de Zeeuwse Fruitteeltdag in Wemeldinge. "We stonden er voor het eerst om ons actief te richten op de Zeeuwse telers. We hebben de markt goed bestudeerd en verwachten hier vooral te kunnen vissen in de vijver van telers uit de vrije handel", zegt Profruco-directeur Filiep Callewaert.

Het Zeeuwse areaal beslaat ongeveer 4.000 hectare. Grofweg een derde van het fruit wordt afgenomen door The Greenery. Fruitmasters is goed voor een iets kleiner deel. Algemeen wordt verwacht dat Profruco zal groeien op de Zeeuwse markt. Een vertegenwoordiger van Fruitmasters verwacht dat het bedrijf veel aantrekkingskracht zal hebben, maar hij vreest de concurrentie niet. "We zijn niet zelf actief aan het werven, maar willen het goed doen voor onze bestaande telers".

Profruco zegt met Inova in gesprek te zijn over deelname aan nieuwe appelrassen. "We zijn allemaal te veel gericht geweest op peren", zegt Callewaert. Ongeveer vijftien Nederlandse telers leveren momenteel al aan Profruco. Dat aantal zal groeien en telers zullen lid worden van veiling Zundert, dat net als Profruco onderdeel vormt van veilingorganisatie Inco.(GL)

Bron: Agrarisch Dagblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek