nieuws

Prins Filip brengt werkbezoek aan sojabedrijf Alpro

nieuws
Woensdagmorgen bracht Prins Filip een werkbezoek aan sojaproducent Alpro in Wevelgem. Hij kreeg samen met Vlaams Minister van Economie Fientje Moerman en provinciegouverneur Paul Breyne een toelichting over de inititatieven van Alpro op het vlak van duurzaam ondernemen. Het bezoek kaderde in de 25ste verjaardag van het bedrijf.
7 december 2005  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:55
Woensdagmorgen bracht Prins Filip een werkbezoek aan sojaproducent Alpro in Wevelgem. Hij kreeg samen met Vlaams Minister van Economie Fientje Moerman en provinciegouverneur Paul Breyne een toelichting over de inititatieven van Alpro op het vlak van duurzaam ondernemen. Het bezoek kaderde in de 25ste verjaardag van het bedrijf.

Prins Filip en minister Moerman kregen aan de hand van concrete voorbeelden, tekst en uitleg bij de maatschappelijke verantwoordelijkheid die Alpro neemt. Duurzaam ondernemen is diepgeworteld in de bedrijfsvoering van Alpro. De Fair Trade standaard voor soja-producten zorgt voor een duurzame ontwikkeling in de productielanden in het zuiden. Zo worden er geen grondstoffen aangekocht in regio's waar in het regenwoud geteeld wordt.

Alpro koopt daarenboven de sojabonen rechtstreeks bij familiale landbouwbedrijven en ondersteunt gemeenschapsontwikkeling in de productielanden onder meer op vlak van onderwijs en educatie. In eigen land gaat Alpro duurzaam om met grondstoffen en beperkt ze de afvalproductie zoveel mogelijk. Alpro beschikt onder andere over een groen wagenpark en zeven op de tien tetraverpakkingen worden door Fost Plus gerecycleerd. Respect voor mens en milieu beantwoordt aan de vraag van een steeds groter wordende groep consumenten.

Alpro ontving eerder de Belgische milieuprijs 2005-2006 voor haar inspanningen inzake duurzame landbouw van de werkgeversorganisatie en het West-Vlaams milieucharter. De Belgische onderneming Alpro is een divisie van de Vandemoortele groep. Alpro is pionier en marktleider in 100 procent natuurlijke sojaproducten, vrij van genetisch gewijzigde organismen (GGO's). Met een productieproces waarbij de volledige sojaboon gebruikt wordt, verschilt het bedrijf daarenboven van andere producenten die chemische methodes hanteren.

Lees ook: geVILT: Soja-syndroom komt dichter bij huis

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek