nieuws

Oostendse vismijn lonkt voor extra vis naar Canada

nieuws
Zowel vismijnschepen Yves Miroir (SP.A) als de minister van Visserij van Newfoundland en Labrador in Canada willen in de toekomst nauwer samenwerken. De Canadezen zouden graag meer vis naar België exporteren, maar de hoge transportkosten zijn nog een hinderpaal. Volgens Miroir kunnen die gedrukt worden als er een retourvracht kan gevonden worden. "Groenten en fruit uit Roeselare kunnen mogelijk een oplossing bieden", aldus de schepen.
3 oktober 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:58
Zowel vismijnschepen Yves Miroir (SP.A) als de minister van Visserij en Aquacultuur van Newfoundland en Labrador in Canada willen in de toekomst nauwer samenwerken. Bij een bezoek aan de Oostendse vismijn was de Canadese minister Thomas Rideout erg onder de indruk van het veilsysteem in Oostende. Hij zou graag meer Canadese vis naar België exporteren, maar de hoge transportkosten zijn nog een hinderpaal. Miroir kondigde ook een samenwerking aan met een bedrijf uit Frankrijk om meer Oostendse vis naar Frankrijk te exporteren.

"Bij ons heb je honderden aanvoerplaatsen, maar wij kennen het systeem van een veiling niet. Ik stel echter vast dat de vissers via de veiling een veel interessantere prijs krijgen en overweeg het systeem ook bij ons in te voeren", zei de Canadese minister Thomas Rideout. "We exporteren nu al vis en mosselen naar Oostende en willen dat graag opdrijven. Vooral de hoge transportkosten zijn een hinderpaal". Vismijnschepen Miroir staat achter een ruimere samenwerking met Canada. Volgens hem kunnen de transportkosten gedrukt worden als er een retourvracht voor Canada wordt gevonden. "Groenten en fruit uit Roeselare kunnen mogelijk een oplossing bieden", aldus de schepen.

Miroir voerde maandag ook gesprekken met een grote importeur uit Parijs. Deze firma heeft belangstelling om Oostendse vis in Frankrijk te verkopen. "Van alle Belgische vis gaat er nu al 35 procent naar Frankrijk, maar het aandeel van de Oostendse vismijn blijft ver onder dat percentage en daar willen we verandering in brengen. In Frankrijk willen ze graag kleine tongen, terwijl die bij ons minder hoge prijzen halen. Omgekeerd bieden de Fransen grote tongen aan die ze bij ons kunnen veilen aan een interessante prijs. Deze vorm van 'visuitwisseling' willen we meer benutten", aldus vismijnschepen Miroir.

Bron: Het Laatste Nieuws

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek