nieuws

"Niet alle offerdieren slachten op 31 december"

nieuws
De moslimexecutieve roept de Belgische moslims op niet allemaal hun schaap of ander offerdier te slachten op de eerste dag van het Offerfeest, dat op 31 december begint. Omdat die dag samenvalt met oudejaar, vrezen heel wat gemeenten personeel te kort te komen. Volgens Erkan Konak van de Executieve mag er soepel omgesprongen worden met het slachtofferen.
24 oktober 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:58
De moslimexecutieve roept de Belgische moslims op niet allemaal hun schaap of ander offerdier te slachten op de eerste dag van het Offerfeest, dat op 31 december begint. Omdat die dag samenvalt met oudejaar, vrezen heel wat gemeenten personeel te kort te komen. Volgens Erkan Konak van de Executieve mag er soepel omgesprongen worden met het slachtofferen.

Het Offerfeest wordt niet uitgesteld, maar de Executieve zal de moslims wel warm maken om ook de tweede en de derde dag van het feest hun dieren te offeren. Voorts moeten de gemeentelijke diensten ook op 31 december op tijd naar huis kunnen. Doorwerken tot middernacht is er op oudejaar zeker niet bij, aldus Erkan.

Het Offerfeest valt in de maand waarop moslims op bedevaart trekken naar Mekka. Het herinnert aan het offer dat de godsvrezende Abraham wilde maken. Gelovige moslims offeren tijdens het islamitische Offerfeest thuis, in slachthuizen of tijdelijk ingerichte slachtvloeren een schaap of rund ter herdenking van Ibrahim's offer, zoals beschreven in de Koran, maar ook in het Oude Testament.

Jaarlijks trekken anderhalf tot twee miljoen moslims op bedevaart (hajj) naar Mekka in Saoedi-Arabië. Die hajj vindt plaats tussen de zevende en dertiende dag van de Dhu'l-Hijja, de laatste maand van het moslimjaar. Naar het einde van de hajj, vanaf de tiende dag, offeren de pelgrims in Mina bij Mekka vee ter herdenking van Ibrahim's offer. Offeren is geen plicht, maar een aanbeveling. De tiende Dhu'l-Hijja is de ideale dag om een offerdier te slachten, maar het mag ook de dagen daarop.

Het moslimjaar is een maanjaar en telt gemiddeld maar 354,5 dagen, tegenover het zowat 10 dagen langere zonnejaar. Daardoor verschuiven islamtische feesten ten opzichte van de westerse kalender. Zo komt het dat in 2006 de moslims tweemaal het Offerfeest vieren. Begin januari was er al een. Het nieuwe Offerfeest start op 31 december.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek