Mysterieuze plaag teistert bijen in VS
nieuwsEen speciale eenheid van het Amerikaanse ministerie van Landbouw probeert de oorzaken van het bijenmysterie te achterhalen. Maar de onderzoekers staan voorlopig voor een raadsel. "Er is geen eenvoudig antwoord. De bijen verdwijnen gewoon. Bij andere ziektes vind je de bijen dood terug, maar in dit geval heb je de ene dag een grote, sterke kolonie en twee dagen later een lege korf. Deze plaag is erg wijdverspreid heeft ernstige financiële gevolgen. Sommige imkers zijn al failliet gegaan", zegt insectenkenner Jerry Bromenshank van de Universiteit van Montana.
Het probleem stak in november vorig jaar voor het eerst de kop op in de oostelijke staten Florida en Georgia, maar de jongste weken regent het in heel Amerika klachten. Niet enkel de honingindustrie lijdt grote schade, ook de Amerikaanse landbouwers, die bijenkolonies huren om hun gewassen te bestuiven. Door de massale sterfte is de bijenvoorraad drastisch geslonken, wat de huurprijs voor bijen al verviervoudigd heeft.(MP)
Eerdere berichgeving over de bijensector: 20/11/06: "Belang imkerij stijgt door opkomst energieteelten" 6/11/06: Genetische code van honingbij helemaal ontcijferd 27/7/06: Daling diversiteit bijen brengt bestuiving in gevaar
Bron: Het Nieuwsblad