LTV biedt verpakte groenten en fruit in automaat aan
nieuws"Versneden en verpakte verse groenten en fruit uit de automaat passen naadloos in het gezondheidsbeleid waartoe scholen verplicht worden. In april begonnen we met de productie. Enkele kleinere warenhuisketens en buurtwinkels dienden als testplaats. Binnenkort volgen Colruyt, Delhaize en Mestdagh", legt directeur van de Limburgse Tuinbouwveiling, Wilfried Jeurissen uit.
September moet de doorbraak in de scholen betekenen. "De zakjes bevatten in hoofdzaak Vlaamse groenten of Limburgs fruit, porties voor één persoon. Ideaal om mee te nemen naar school of naar het werk. De zakjes, vervaardigd uit speciale folie, lenen zich daarenboven uitstekend om in automaten te stoppen", aldus Jeurissen. LTV onderhandelt met Danone om op school tot een gezamenlijk gebruik te komen van Danone-automaten. Dat zou een grote besparing op het investeringsbudget betekenen.
De prijs van de zakjes bedraagt in de gewone winkel 1 tot 1,2 euro. Met de groenten- en fruitschotels, die zowat vier euro kosten in de winkel, mikt de LTV op de gezonde hap thuis. Groenten en fruit moeten snoep, chips en gebak vervangen voor de beeldbuis. Een groenteschotel kan bijvoorbeeld radijsjes, cherrytomaten, wortel- en komkommerschijven bevatten met daarbij een dipsausje.
Eerder was al de Veiling Haspengouw gestart met het versnijden en verwerken van fruit in handige meeneemzakjes.
Bron: De Standaard