Libramont sluit af met bezoek van landbouwministers
nieuwsLeterme werd ontvangen door zijn Waalse ambtgenoot en bezocht enkele standhouders, onder meer degenen die uit het noorden van België kwamen en die ongeveer vijftig procent van de exposanten vertegenwoordigen en veertig procent Vlaamse bezoekers aantrekken.
"Deze beurs is een mooi voorbeeld van een geslaagde regionalisatie van de landbouw, een regionalisatie die ons toelaat maatwerk te leveren", aldus Leterme, die beklemtoonde dat hij sterk gelooft in de Belgische landbouw, maar dat die constant moet innoveren om op wereldvlak te kunnen blijven meedraaien. Benoît Lutgen en Yves Leterme sloten hun bezoek af met een gastronomische maaltijd, bereid met streekproducten.
Maandag ging de landbouwbeurs van Libramont haar vierde en laatste dag in. De organisatoren zijn voor 95 procent tevreden over de beurs, "omdat het altijd nog beter kan". Wat betreft het commerciële aspect waren de zevenhonderd exposanten tamelijk tevreden. Ze hadden wel liever meer regen gezien, want dan zouden er meer landbouwers zijn langsgekomen. De 73e editie van de landbouwbeurs van Libramont, in de zomer van 2007, zal in het teken staan van het bos.
Bron: Belga