Landbouwer verovert zitje in Leuvense gemeenteraad
nieuwsOp zijn akkerbouwbedrijf dat gespecialiseerd is in aardappelen gaat het Johan Geleyns al voor de wind, maar nu gooide hij ook politiek hoge ogen. "Dit resultaat had ik niet verwacht", zegt Geleyns. "Wilsele is een minder dichtbevolkte gemeente dan Heverlee en Kessel-Lo zodat het moeilijk is er veel stemmen te halen. En Wilsele is altijd een SP.A-gemeente geweest. Toch heb ik prima gescoord. Dat heb ik voornamelijk te danken aan mijn engagement binnen het verenigingsleven en aan mijn collega-landbouwers en hun familie in Leuven. Ook het feit dat ik arrondissementeel voorzitter van Boerenbond Leuven ben, speelde wellicht een rol".
Johan Geleyns moest even nadenken voor hij de stap in de politiek zette. "Ik heb nu eenmaal een heel druk beroepsleven. En ik wilde ook niet gewoon stemmen ronselen", zegt de landbouwer. "Als ik verkozen zou worden, moest ik er ook voor gaan. Nu ben ik er zeker van dat het mogelijk is. Misschien moet ik iets meer hulp inroepen op het bedrijf, maar het lukt wel. Voordien zetelde ik ook al in de milieuraad en de gemeentelijke commissie voor Ruimtelijke Ordening. Die taken mag ik vanaf 1 januari toch niet meer uitoefenen, daar komt dus tijd door vrij".
Een landbouwer die zetelt in de gemeenteraad van Leuven is vrij uniek. Dat beseft Geleyns zelf ook. "Momenteel ben ik de enige, maar ik weet zeker dat het een pluspunt is. Ik wil me voor alle Leuvenaars inzetten, maar de landbouwers verdienen extra aandacht. Ik merk immers dat het op het vlak van ruimtelijke ordening steeds moeilijker wordt om een landbouwbedrijf draaiende te houden in Leuven. Zorgen dat er de komende jaren nog genoeg landbouwgronden zijn in Leuven en deelgemeenten, daar wil ik voor strijden".
Bron: Het Laatste Nieuws