nieuws
Japan heft embargo op rundvlees uit VS weer op
nieuwsDe Japanse regering heeft woensdag beslist om het Japanse embargo van Amerikaans rundvlees weer op te heffen. Dat embargo was opnieuw ingesteld in december van vorig jaar en zorgde voor het belangrijkste geschil tussen de twee landen. Tokio heeft nu aanvaard om weer Amerikaans rundvlees in te voeren op voorwaarde dat Japanse veeartsen toegang krijgen tot Amerikaanse slachthuizen.
21 juni 2006
De Japanse regering heeft woensdag beslist om het Japanse embargo van Amerikaans rundvlees definitief op te heffen. Dat embargo was weer opgelegd in december van vorig jaar en zorgde voor het belangrijkste geschil tussen de twee landen.
Tokio heeft nu aanvaard om weer Amerikaans rundvlees in te voeren op voorwaarde dat Japanse veeartsen toegang krijgen tot Amerikaanse slachthuizen. In 2003 stelde Japan het embargo in, kort na de ontdekking van gevallen van de gekkekoeienziekte in de VS en Canada.
Japan wil graag de zaak regelen tijdens het officiële bezoek van de eerste minister Junichiro Koizumi aan Washington dat volgende week plaatsvindt.
Bron: Belga