Hoeve De Croes ontvangt Aalsterse Pikkelingfeesten
nieuwsHet landbouwbedrijf van Marc en Greta specialiseert zich in melkvee. De boer haalt graan en stro van zijn eigen velden om zijn dieren te onderhouden. "In de winter staan alle dieren hier op stro, zowel de paarden als de melkkoeien en de varkens. Ik houd ervan om op traditionele manier te werken", zegt hij. Daarom heeft de Pikkeling, dat dit weekend met een traditioneel folkloristisch feest de oogst viert, in Marc De Croes de ideale gastheer gevonden.
Boer Marc kweekt ook Belgische Trekpaarden, echte Brabanders. "Ik gebruik op mijn velden geen tractoren, want mijn zes trekpaarden doen daar het werk. Ik moet er wel bij zeggen dat ik niet intensief gewassen kweek. Melk is voor mij het voornaamste". Wel zorgen de trekpaarden ervoor dat Marc en Greta genoeg graan verbouwen om hun eigen dieren te voederen.
"Anders dan op veel boerderijen wil ik op mijn erf verschillende dieren zien lopen. Naast de paarden en de melkkoeien heb ik ook varkens", zegt Marc. "En van ons graan maken we ook bloem in onze eigen graanmolen. Elk jaar doen we een paar zakken naar de bakker hier in het dorp die dan ons brood bakt. De rest van het meel vermalen we voor de varkens".
Meer informatie: De Pikkeling
Bron: Het Laatste Nieuws