nieuws

Grote wijnfraude in Aarschot leidt tot 4 aanhoudingen

nieuws
In de Vlaams-Brabantse gemeente Aarschot is een grootscheepse fraude met Franse kwaliteitswijnen aan het licht gekomen. Een bottelarij zou jarenlang appellationwijnen gemengd hebben met tafelwijnen van mindere kwaliteit. Twee directieleden en twee afdelingschefs zijn door het Leuvense gerecht aangehouden, meldde televisiezender VTM vrijdag in zijn middagnieuws. Het bericht is door het Leuvense parket bevestigd.
16 februari 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:59
In de Vlaams-Brabantse gemeente Aarschot is een grootscheepse fraude met Franse kwaliteitswijnen aan het licht gekomen. Een bottelarij zou jarenlang appellationwijnen gemengd hebben met tafelwijnen van mindere kwaliteit. Twee directieleden en twee afdelingschefs zijn door het Leuvense gerecht aangehouden, meldde televisiezender VTM vrijdag in zijn middagnieuws. Het bericht is door het Leuvense parket bevestigd.

Het onderzoek naar de fraude bij bottelarij Geens Benelux in Aarschot is een uitvloeisel van een Frans onderzoek. Al in februari 2002 pakte het parket van Bordeaux uit met de resultaten van een onderzoek naar grootschalige wijnfraude. Leden van de regionale politie en de Franse fraudebestrijdingsdienst DCF hadden in de weken daarvoor invallen gedaan op een vijftiental domeinen en in wijnkelders in Blaye, Libourne, Charente en Charente-Maritime. Toen werd gezegd dat gefraudeerde wijnen vermengd waren met die uit andere gebieden dan Bordeaux, Montagne Saint-Emilion, Mdoc of Cotes-de-Bourg.

Reeds in 2002 viel de naam van Geens Benelux, maar Guillaume Berckamns, directeur van het bedrijf, reageerde toen verrast op het onderzoek en beschouwde zich als slachtoffer van de fraude. Hij zei dat de kastelen waar de huiszoekingen gebeurd waren, geen kastelen van Geens waren maar dat het bedrijf er wel klant was. Alle geïmporteerde wijnen zouden regelmatig gecontroleerd zijn door externe laboratoria en daarbij kwamen nooit onregelmatigheden aan het licht, aldus nog de directeur in 2002.

Na verder onderzoek in Frankrijk kwam er op verzoek van de Franse gendarmerie een gerechtelijk onderzoek in België. Daarin voerden speurders eind januari van dit jaar huiszoekingen uit bij Geens Benelux en werden vier mensen meegenomen voor ondervraging. Het gaat om de twee mensen die de dagelijkse leiding hebben van het bedrijf en twee afdelingshoofden. Na verhoor door de onderzoeksrechter werden de vier vorige week en begin deze week aangehouden. De raadkamer bevestigde dinsdag al de aanhouding van de twee afdelingschefs. De twee bedrijfsleiders zijn vrijdag voor de raadkamer verschenen.

De vier ontkennen elke betrokkenheid of elke kennis van de fraude, maar volgens het Leuvense parket zijn er voldoende bezwarende elementen tegen hen. Een bedrag wou het parket vrijdag nog niet op de fraude plakken. Wel "zou ze jarenlang" aan de gang geweest zijn, zei woordvoerder Patrick Vits. "Maar we moeten ook bekijken in welke hoeveelheden er gemengd werd en wat de winstmarges waren. Vermoedelijk spreken we wel over honderdduizenden euro".

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek