Grootste methionine-eenheid ter wereld ingehuldigd
nieuwsWereldwijd is Degussa goed voor een totale productiecapaciteit van 350.000 ton methionine per jaar. Daarmee is Degussa de nummer één voor de productie van DL-methionine. Voor de toewijzing van de nieuwe installatie was Degussa Antwerpen in een bikkelharde strijd verwikkeld met vestigingen van Degussa in China, Singapore en Alabama.
Dat Antwerpen uiteindelijk het pleit won, is volgens Jan Van den Bergh, afgevaardigd bestuurder van Degussa Antwerpen, te danken aan een aantal factoren. Zo heeft Antwerpen een belangrijk logistiek voordeel. En ook de knowhow en de kwalificatie van het personeel waren van doorslaggevend belang bij de keuze voor Antwerpen.
De investering van 350 miljoen euro bewijst volgens Van den Bergh dat er nog een toekomst is weggelegd voor de chemie in Antwerpen. Maar wil de overheid investeringen blijven garanderen, dan moet ze dringend werk maken van betere randvoorwaarden, zegt de afgevaardigd bestuurder van Degussa in Antwerpen. "De kosten voor grondstoffen zijn de laatste jaren alsmaar gestegen. En ook de loonkosten en de sociale lasten stijgen elk jaar. De goede factoren die in het verleden voor investeringen hebben gezorgd, moeten dringend hersteld worden", aldus Van den Bergh.
In de nieuwe methionine-installatie zullen een honderdtal mensen aan de slag gaan. Een deel van het personeel in deze installatie is afkomstig van de cyanuurchloride-eenheid die tegen eind 2007 de deuren sluit.
Bron: Belga