nieuws
Grootste kaas ter wereld ligt op Gentse kookbeurs
nieuwsBezoekers van de Kokerello-beurs in Flanders Expo kregen er dit jaar een speciale attractie bij: de grootste kaas ter wereld. Het gaat om een stevige blok Beemsterkaas, die ongeveer 600 kilogram weegt en een dwarsdoorsnede heeft van 1,60 meter. De kaas is in het Nederlandse Alkmaar gemaakt en daar was liefst 6.000 liter melk voor nodig.
2 december 2006
Bezoekers van de Kokerello-beurs in Flanders Expo kregen er dit jaar een speciale attractie bij: de grootste kaas ter wereld. Het gaat om een stevige blok Beemsterkaas, die ongeveer 600 kilogram weegt en een dwarsdoorsnede heeft van 1,60 meter. De kaas is in het Nederlandse Alkmaar gemaakt en daar was liefst 6.000 liter melk voor nodig.
Een eerdere recordpoging enkele maanden geleden mislukte omdat de kaas bij het keren van een stelling viel en helemaal stuk was. Nu is de officiële erkenning door het Guiness Book of Records een feit. Of de reuzenkaasblok ooit opgegeten wordt, is nog niet duidelijk. "Misschien maken we er wel de grootste kaasfondue van de wereld mee," grappen ze bij Beemster.(KS)
Meer informatie: Kokerello, van 2 tot 4 december in Flanders Expo
Bron: Het Belang van Limburg