nieuws

Groen! en ABS verenigd in strijd tegen leemontginning

nieuws
Voor een 15-tal boeren in de streek rond Geraardsbergen is het spook van de leemontginning nog niet verdwenen. Samen met het Algemeen Boerensyndikaat verzet ook Groen! zich tegen een mogelijk nieuwe vergunningsaanvraag om 50 hectare grond in te palmen om de West-Vlaamse steenbakkerijen te voorzien van grondstoffen.
6 december 2005  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:55
Volgens Groen! blijft waakzaamheid geboden in het leemontginningsdossier van Schendelbeke nabij Geraardsbergen. De partij steunt daarom een brievencampagne die de leembaronnen weg wil houden uit de regio. Een eerdere aanvraag om 50 hectare grond in te palmen voor de ontginning van leem werd dan wel afgewezen maar volgens Groen! zit een volgende aanvraag er aan te komen.

Groen! en het boerensyndicaat ABS bundelen de krachten om de leemontginning tegen te houden. Het gaat om een terrein van 50 hectare groot, als landschappelijk waardevol agrarisch gebied ingekleurd op het gewestplan. Groen!-woordvoerder Johan Deweerdt merkt echter op dat het Geraardsbergse stadsbestuur in een voorontwerp van gewestplanwijziging het gebied als industrieterrein inkleurt.

Hierdoor zou de leemontginning mogelijk worden. Met een brievencampagne willen de actievoerders nu de druk op de ketel houden. Zij rekenen erop dat het stadsbestuur het been stijf houdt en de aanvragen voor leemontginning blijft weigeren. In het gebied zijn 15 boeren actief. Een verdere afbouw van het landbouwareaal zou catastrofaal zijn, menen de tegenstanders van de leemontginning.

Bovendien leunt het terrein aan tegen waardevolle natuurgebieden. De leem die in deze zone zou worden gewonnen is bestemd voor de West-Vlaamse steenbakkerijen. Die zouden het terrein tot 15 meter diep afgraven. Voor het transport van de grond zouden tevens duizenden vrachtwagens nodig zijn. Groen!-woordvoerder Deweerdt vreest dat er zo onherstelbare schade wordt toegebracht aan landbouw en milieu. "En wat met de uitgegraven krater? Met welke materie zal men die volstorten?''

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek