Gents bedrijf bouwt dieselmotoren om met eigen pakket
nieuwsAfgelopen week monteerden de mensen van Green Energy Creations samen met uitvinder Guy Franck het eerste systeem in een wagen van netwerkbeheerder Elia. Momenteel heeft men het alleen maar geprobeerd bij oudere dieselmodellen maar ook op nieuwere auto's zou het systeem moeten werken. Op pure plantenolie rijden is trouwens niet honderd procent uitstootvrij. Er moet namelijk ook nog steeds diesel in de tank. Maar de uitstoot van giftig benzeen wordt wel ongedaan gemaakt, zegt Guy Franck.
Guy Franck is geen erkend garagist. Hij levert de nodige onderdelen en demonstreert het hele systeem met een workshop. Na die workshop is de wagen omgebouwd en weet de eigenaar hoe alles werkt. Een officiële garantie op het geplaatste systeem is er niet. "Op de onderdelen die we monteren, heeft de koper uiteraard wel een garantie", aldus Franck.
Het systeem van Franck is niet het enige bestaande op de Vlaamse markt, maar met een basisversie voor 600 à 650 euro (enkel componenten) en 800 à 850 euro (componenten met inclusief workshop) is het goedkoper dan de bestaande. Luc Jansens, zaakvoerder van Plantenolie bvba, dat importeur is van het Elsbett-ombouwpakket, betwijfelt dat voor die prijs een volwaardig systeem kan gemonteerd worden. "Afhankelijk van het type wagen en de gekozen opties kost een ombouw bij ons van 1.500 tot ongeveer 2.500 euro. Van een goedkoper systeem kan ik nauwelijks geloven dat het ook op een geavanceerde diesel past".(KS)
Meer informatie: Green Energy Creations, tel 09/241 52 49
Bron: Het Laatste Nieuws/De Standaard