Gebruik grondwaterput kost boer 5.500 euro boete
nieuwsEen 72-jarige landbouwer uit het Nederlandse Eersel is door de correctionele rechtbank van Hasselt voor het onwettig gebruik van een grondwaterwinningsput veroordeeld tot een effectieve boete van 5.500 euro. De man gebruikte tussen juli 2001 en juli 2004 een grondwaterwinningsput om zijn akkers in Lommel te beregenen. De man had daarvoor niet de noodzakelijke milieuvergunning klasse 1.
19 januari 2006
Een 72-jarige landbouwer uit het Nederlandse Eersel is door de correctionele rechtbank van Hasselt voor het onwettig gebruik van een grondwaterwinningsput veroordeeld tot een effectieve boete van 53500 euro. De man gebruikte tussen juli 2001 en juli 2004 een grondwaterwinningsput om zijn akkers in Lommel te beregenen. De man had daarvoor niet de noodzakelijke milieuvergunning klasse 1.
De put was 50 meter diep. De man had een vergunning aangevraagd om jaarlijks 120 miljoen liter water op te pompen. Die vergunning werd hem echter geweigerd. De landbouwer beweerde dat hij maximaal 30 miljoen liter per jaar oppompte en dat een milieuvergunning voor een klasse 3-inrichting zou volstaan, maar die had hij ook niet. De man veroorzaakte door het oppompen van grote hoeveelheden water schade aan de waterhuishouding van de natuur, zo luidde de aanklacht.
Bron: Het Laatste Nieuws