nieuws

Frauduleuze verkoper paardenmelkcapsules gestraft

nieuws
Een gevangenisstraf van twee jaar, een boete van 5.500 euro, met uitstel, en een beroepsverbod van tien jaar voor Bart Declercq (26), die zich als verkoper van paardenmelkcapsules schuldig maakte aan oplichting. Dat is het harde verdict van de Oudenaardse rechtbank. De verkoop van de capsules verliep wel vlot, maar omdat de man geen kaas van boekhouding had gegeten, raakte hij toch in de financiële moeilijkheden. Met valse facturen probeerde hij tevergeefs een faillissement af te wenden.
19 mei 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:59
Een gevangenisstraf van twee jaar, een boete van 5.500 euro, met uitstel, en een beroepsverbod van tien jaar voor Bart Declercq (26), die zich als verkoper van paardenmelkcapsules schuldig maakte aan oplichting.

Op 21-jarige leeftijd werkte Bart Declercq het idee uit om paardenmelk in poeder om te zetten en daarvan pillen te maken. Hij begon een bedrijfje en de verkoop van de paardenmelkcapsules Equilac was een succes. Maar omdat hij geen kaas van boekhouding had gegeten, geraakte hij toch in financiële moeilijkheden. Met valse facturen probeerde hij het hoofd boven water te houden.

"Maar nooit heeft hij klanten opgelicht. De mensen die Equilac-potjes kochten, hebben die ook altijd gekregen", onderstreepte zijn advocaat Hans Rieder. Dat Bart Declercq in de periode 2002-2003 helemaal de pedalen verloor, bewijst de indrukwekkende reeks van twintig tenlasteleggingen waaronder valsheid in geschrifte, verduistering van activa, oplichting, misbruik van vertrouwen, uitgifte ongedekte cheques, productie van geneesmiddelen zonder registratie en inbreuken op de handelswetgeving.

Openbaar aanklager Boudewijn Bracke omschreef hem als "een gepatenteerde oplichter en leugenaar". De beklaagde had om een werkstraf gevraagd, maar daar ging de rechter niet op in. "De uitspraak is streng, maar de feiten zijn dan ook zeer ernstig", vermaande rechter Audrey De Sloovere die ook het beroepsverbod motiveerde. "De rechtbank heeft er geen vertrouwen in dat u nu opnieuw een soortgelijke activiteit uitoefent".

Na zijn faillissement in 2003 hervatte Bart Declercq immers de verkoop van Equilac-pillen. "Het beroepsverbod vormt geen probleem om de verkoop van de Equilac-producten verder te zetten", reageert Bart Declercq. "Het verbod houdt in dat ik geen bestuurder van het bedrijf mag zijn en dat is nu al niet meer het geval. Nu verlopen de zaken ook zoals het hoort".(KS)

Bron: De Standaard

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek