Evergems sierteeltbedrijf opent vestiging in China
nieuwsHet familiebedrijf stelt in Evergem een 200 mensen tewerk en ook in de VS gaat het de Derooses voor de wind. China is een logische volgende stap in de expansie van het bedrijf. "We zijn al een tijdje in China en de rest van Azië actief", zegt Angèle Deroose. "Omdat dat een erg gesloten markt is, ondervonden we daar toch wel wat problemen met de invoer van onze planten. Je hebt massa's vergunningen nodig, wat voor een enorme papiermolen zorgt. Om dat te vermijden, is een plaatselijke vestiging ideaal".
Ze geloven er alvast in bij Deroose Plants. "We zijn al redelijk succesvol in China", weet Katrijn Deroose, dochter van zaakvoerder Reginald, die zelf ook al naar China trok. "De Chinezen zijn gek op onze rode bromelia's. Rode planten zijn daar enorm in trek. Zo trouwen Chinezen niet in het wit, maar in het rood".
Maar de kleur van de plant is niet de grootste troef van het bedrijf. "We streven naar de perfecte kamerplant", zegt Katrijn. "Die is gemakkelijk te kweken, je hebt er weinig onderhoud aan en ze heeft een mooie kleur. Bovendien zijn door de in vitro-vermeerdering in onze labo's al onze planten uniek. Bij ons kan je planten vinden die je nergens anders kan vinden. We werken ook samen met telers van over de hele wereld, een serieuze troef".
Meer informatie: Deroose Plants
Bron: Het Laatste Nieuws