Europese Unie wil interventiesuiker kwijt
nieuwsVolgens de regels van de wereldhandelsorganisatie WTO mag de EU elk jaar 1,4 miljoen ton suiker met ondersteuning in de vorm van exportrestituties afzetten op de wereldmarkt. Suiker is een van de producten waarvoor in het verleden nooit grote interventievoorraden zijn aangelegd. Met het oog op de hervorming van het Europees suikerbeleid vorig jaar is dat echter wel gebeurd. In totaal ging het om ruim 1,8 miljoen ton in twaalf lidstaten.
Eerdere verkoop uit die interventie bleek succesvol, aldus de Commissie. Daarom resteert nu nog enkel een voorraad van 855.000 ton. De Commissie wil zo snel mogelijk van die voorraad af, omdat de opslag geld kost en de kwaliteit van de suiker afneemt. Bovendien komt op afzienbare termijn verse suiker van het nieuwe seizoen 2006/2007 op de markt, waardoor de animo bij exporteurs om interventiesuiker terug te kopen verdwijnt.
Het besluit van het Beheerscomité Suiker moet nog worden bekrachtigd door de Commissie. Naar verwachting gebeurt dat binnen een week.(KS)
Bron: Agrarisch Dagblad</i>