Europese Unie krijgt veterinair crisisteam

nieuws
De Europese Unie zal in de toekomst over een veterinair crisisteam beschikken. De groep zal bestaan uit deskundigen uit de diverse lidstaten, die in epidemieën bij dieren, zoals vogelgriep, zijn gespecialiseerd. De Europese Commissie zette dinsdag het licht op groen voor de oprichting van het crisisteam. Nu reeds stuurt de EU bij herhaling specialisten naar lidstaten of landen die met grootschalige dierenepidemieën werden geconfronteerd. Volgens de Europese Commissie krijgt een praktijk die reeds geruime tijd was ingeburgerd, nu een soliede wettelijke basis.
28 februari 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:59
De Europese Unie zal in de toekomst over een veterinair crisisteam beschikken. De groep zal bestaan uit deskundigen uit de diverse lidstaten, die in epidemieën bij dieren, zoals vogelgriep, zijn gespecialiseerd. De Europese Commissie zette dinsdag het licht op groen voor de oprichting van het crisisteam.

Nu reeds stuurt de Europese Unie bij herhaling specialisten naar lidstaten of landen die met grootschalige dierenepidemieën werden geconfronteerd. In 2006 was dat ondermeer het geval voor Turkije, Roemenië, Oekraïne, Bulgarije en Egypte. Ze werden allemaal met het vogelgriepvirus H5N1 geconfronteerd.

Volgens de EU-Commissie krijgt een praktijk die reeds geruime tijd was ingeburgerd, nu een soliede wettelijke basis. Het gaat volgens woordvoerder Philip Tod om "het formaliseren en beter organiseren van een praktijk, die in het verleden haar nut heeft bewezen".(MP)

Bron: Belga</i>

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek