nieuws

Europese groenen willen regulering dierentransporten

nieuws
Een aantal groene Europese parlementsleden heeft woensdag op een persconferentie voorstellen gedaan voor een strengere Europese wetgeving op dierentransporten en vooral een Europese standaard om de naleving van de richtlijn in de praktijk te kunnen controleren. Dit gebeurde naar aanleiding van een colloquium van de Groenen over dierenwelzijn enconsumentenveiligheid.
8 maart 2001  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:51
Een aantal groene Europese parlementsleden heeft woensdag op een persconferentie voorstellen gedaan voor een strengere Europese wetgeving op dierentransporten en vooral een Europese standaard om de naleving van de richtlijn in de praktijk te kunnen controleren. Dit gebeurde naar aanleiding van een colloquium van de Groenen over dierenwelzijn en consumentenveiligheid.

"De bestaande richtlijn over dierentransport dateert van 1996 en is nooit behoorlijk geïmplementeerd", verklaarde het groene EU-parlementslid Mercedes Echerer. "We hadden graag van de Commissie vernomen wat ze gedaan heeft en wat ze van plan is te doen".

De controle op dierentransporten wordt momenteel geregeld door 15 nationale wetgevingen, wat de coördinatie en doeltreffendheid ernstig belemmert, betoogden de initiatiefnemers.

De Groenen vragen verder dat er dringend een einde wordt gemaakt aan de Europese steun voor de export van vee naar niet-EU-landen. Die maatregel is bedoeld om de Europese vleesbergen te doen slinken, maar verhoogt het aantal dierentransporten op lange afstand. Vorig jaar kregen de lidstaten daarvoor 100 miljoen euro (4 miljard frank).

Tot slot vinden de Groenen dat dieren in principe in het dichtstbijzijnde slachthuis moeten worden afgemaakt in plaats van ze op transport te zetten. De maximale duur van dierentransporten zou moeten worden teruggebracht van 8 naar 4 uur, met daartussen een rustperiode van minstens 24 uur.

De Zweedse sociaal-democratische minister van landbouw Margareta Winberg, die de persconferentie kwam vervoegen, stelde dat een betere controle op dierentransporten niet alleen een kwestie is van dierenwelzijn, maar ook een machtig wapen in de strijd tegen ziekten als mond- en klauwzeer en BSE dat uiteindelijk de veiligheid van de consument ten goede komt. "De ervaring in Zweden leert ons dat gelukkige dieren productiever zijn en dat ethische en economische principes niet noodzakelijk in tegenspraak zijn".

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek