nieuws

Eieren kunnen gezichtsverlies bij ouderen beperken

nieuws
Nederlandse onderzoekers stellen dat eieren een positieve bijdrage kunnen leveren aan het gezichtsvermogen van ouderen. Meer bepaald de aandoening "macula-degeneratie" zou door eieren met een verhoogd kleurstofgehalte kunnen worden tegengegaan. Bij macula-degeneratie wordt het netvlies aangetast, wat tot verlies van het gezichtsvermogen leidt. Het Nederlandse bedrijf Newtricious onderzoekt momenteel hoe het gehalte kleurstoffen in eieren kan worden verhoogd.
13 juni 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:00
Nederlandse onderzoekers stellen dat eieren een positieve bijdrage kunnen leveren aan het gezichtsvermogen van ouderen. Meer bepaald de aandoening "macula-degeneratie" zou door eieren met een verhoogd kleurstofgehalte kunnen worden tegengegaan. Bij macula-degeneratie wordt het netvlies aangetast, wat tot verlies van het gezichtsvermogen leidt.

Het Academisch Ziekenhuis van Maastricht en de Universiteit van Maastricht werken samen met twee Nederlandse bedrijven aan een oplossing om de aandoening tegen te gaan en de ziekte te voorkomen. "Degeneratie van de macula kan worden tegengegaan door bepaalde pigmenten in het oog", zegt dr. Tos Berenschot van de afdeling Oogheelkunde van het Academisch Ziekenhuis Maastricht. "Voeding die rijk is aan kleurstoffen, zoals maïs of spinazie, vult die pigmenten namelijk aan, maar helaas onvoldoende", luidt het.

Eieren kunnen een oplossing bieden, want de kleurstoffen worden beter opgenomen in het bloed wanneer ze zich in een vetachtige omgeving zoals bijvoorbeeld een eierdooier bevinden. Bij macula-degeneratie spelen vooral de pigmenten luteïne en zeaxanthine een rol. En deze pigmenten zitten van nature in eieren.

Het Nederlandse bedrijf Newtricious onderzoekt momenteel hoe het gehalte kleurstoffen in eieren kan worden verhoogd. Deze eieren zullen aan een groep vrijwilligers worden toegediend. De Maastrichtste onderzoekers hopen zo hun hypothese bevestigd te zien dat eieren het gezichtsverlies bij ouderen kunnen beperken.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek