Diksmuidse hormonenboer opnieuw aangehouden
nieuwsDe huiszoekingen kwamen er nadat hormonenjagers de laatste tijd was opgevallen dat er opnieuw runderen met opgeblazen karkassen in de slachthuizen werden aangeboden. Analyses op de runderen bleken telkens negatief. De analyses van het parket konden wél hormonale producten traceren, ondermeer in de veevoeders die op het landbouwbedrijf werden teruggevonden.
Dinsdag nog moest de man zich voor de correctionele rechtbank van Veurne verantwoorden voor het bezit, de verkoop, de aankoop en het vervoer van hormonen, het toedienen van hormonen aan zijn runderen en het verhandelen ervan.
Die zaak dateert van 8 november 1997. Toen viel de inspectie van het ministerie van landbouw samen met speurders binnen in het bedrijf van de landbouwer. Er werden restanten van hormonale producten gevonden in drie verschillende auto's. Ook een tiental runderen testte positief op vijf hormonale producten. Het openbaar ministerie noemde V.D.B. een gevaar voor de volksgezondheid en een koppige recidivist.
Het vroeg een effectieve celstraf van vijf jaar. De man liep al verschillende veroordelingen op voor hormonen en moet zich nog in andere zaken verantwoorden.
Bron: Belga