nieuws

Clubrassen ingeburgerd in Truiense tuinbouwschool

nieuws
De Tuinbouwschool Onze-Lieve-Vrouw in Sint-Truiden legde voor haar leerlingen een demonstratietuin van anderhalve hectare aan. Daarin worden naast de traditionele rassen ook negen nieuwe appelrassen aangeplant. Opmerkelijk is dat in de demonstratietuin acht van de negen nieuwe rassen behoren tot de zogenaamde clubrassen. Dat zijn rassen die beschermd zijn en van aanplant tot verkoop beheerd worden door een 'club'.
18 november 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:58
De Tuinbouwschool Onze-Lieve-Vrouw in Sint-Truiden legde voor haar leerlingen een demonstratietuin van anderhalve hectare aan. Daarin worden naast de traditionele rassen appelen en peren ook negen nieuwe appelrassen aangeplant.

Opmerkelijk is dat in de demonstratietuin acht van de negen nieuwe rassen behoren tot de zogenaamde clubrassen. Dat zijn rassen die beschermd zijn en van aanplant tot verkoop beheerd worden door een club. De tuinbouwschool kon met de clubs een overeenkomst afsluiten om de rassen toch aan te planten en te gebruiken als demonstratiemateriaal in de opleiding van haar leerlingen.

De school plant van elk ras tien bomen aan. Het gaat onder meer om Greenstar en Kanzi (EFC en Veiling Haspengouw), Belgica (BFV) en Inova-rassen als Rubens en Junami. Verantwoordelijken van de clubs gaven vrijdag snoeilessen aan een 150-tal leden van de Studiekring Guvelingen. "We wilden niet bij de pakken blijven zitten, maar onze leerlingen nu al vertrouwd maken met rassen die wellicht over enkele jaren bekend zullen worden", aldus Eddy Leclere, voorzitter van de studiekring en tuinbouwleraar.

"Leerlingen worden volgens de richtlijnen van de clubs ingeleid in alle teeltaspecten. Dat start met aanleg en snoei. De demonstratietuin kan bovendien ook fruittelers aanzetten om met nieuwe rassen te starten'', luidt het.

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek