nieuws

Campina schrapt vestiging in Sleidinge dan toch niet

nieuws
In tegenstelling tot eerdere plannen om de activiteiten van de Campina-vestiging in Sleidinge te integreren in de fabriek te Aalter, blijft de vestiging toch open. Er komen zelfs twintig extra jobs bij, bovenop de bestaande 165 arbeidsplaatsen. De reden hiervoor is dat de Europese consument meer melk uit plastic flessen drinkt en minder uit tetrapak. "De eigen merkenverkoop is gestegen en we hebben een aantal goede deals afgesloten voor private labels", luidt het bij Campina.
14 december 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:58
De werknemers van Campina Sleidinge hebben hun eindejaarsgeschenk al. De vestiging blijft, in tegenstelling tot eerdere plannen, voortbestaan. Er komen zelfs twintig extra jobs bij, bovenop de bestaande 165 arbeidsplaatsen. Het strategisch plan Campina België, dat in 2000 werd bekendgemaakt, was nochtans onverbiddelijk voor Sleidinge. "Het filiaal zou geleidelijk aan geïntegreerd worden in Aalter, waar we intussen 80 miljoen euro hebben geïnvesteerd", zegt personeelsdirecteur Patrick Muylle.

"Omdat we daar zelfs bijkomende productie nodig hebben, starten we een weekendploeg op. Medewerkers kloppen al langer overuren door de toenemende vraag. Omdat we onze mensen niet te veel willen belasten met overuren, hebben we voor een structurele oplossing gezorgd", luidt het. "Campina heeft al jaren niet meer geïnvesteerd in Sleidinge. Nu zullen we een inhaalbeweging doen om er voor te zorgen dat het productieapparaat bedrijfszeker is en voldoet aan de kwaliteits- en hygiëne-eisen".

Op de ondernemingsraad maakte de directie van Campina woensdag de 'kerstboodschap' bekend. Dat is geweldig goed nieuws voor de 165 werknemers, die er nog twintig nieuwe collega's zullen zien bijkomen en dus voor onbepaalde tijd geen 'verre' verplaatsingen naar Aalter zullen moeten maken. Patrick Muylle: "De werknemers reageren zeer positief. Ze hadden zich al voor een stuk ingesteld dat ze zouden moeten overkomen naar Aalter. Nu zien ze dat Sleidinge toch nog een toekomst heeft".

Volgens Muylle komt de onverwachte wending er door een evolutie in het kooppatroon van de Europese consument. Die drinkt meer melk uit plastic flessen en minder uit tetrapak. "De eigen merkenverkoop is gestegen en we hebben een aantal goede deals afgesloten voor private labels". Of Sleidinge nu voor altijd gered is? "We hebben het sluitingsscenario verlaten. Sleidinge blijft open, al hebben we geen glazen bol natuurlijk. Wie had vijf jaar geleden kunnen voorspellen wat er nu bij Volkswagen gebeurt?"

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek