nieuws

"Bt-teelten meestal deugdelijk voor biodiversiteit"

nieuws
In velden met gemodificeerde gewassen komen meer verschillende ongewervelde dieren zoals insecten voor dan in velden met gangbare teelten waar insecticiden worden gebruikt. Dat stellen Amerikaanse onderzoekers van het milieuinstituut van de universiteit van Santa Clara. In het wetenschappelijk tijdschrift Science hebben ze de analyse gepubliceerd die zij maakten van 42 veldproeven met genetisch gemodificeerde katoen en maïs.
11 juni 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:00
In velden met genetisch gemodificeerde gewassen komen meer verschillende ongewervelde dieren zoals insecten voor dan in velden met gangbare teelten waar insecticiden worden gebruikt. Dat stellen Amerikaanse onderzoekers van het milieuinstituut van de universiteit van Santa Clara. In het weekblad Science hebben ze de analyse gepubliceerd die zij maakten van 42 veldproeven met genetisch gemodificeerde katoen en maïs. Alleen als er in gewassen niet wordt gespoten, is de toepassing van gewijzigde gewassen voor enkele diersoorten minder gunstig.

De Bt-gewassen die in de studie werden bekeken, zijn voorzien van een eigenschap die het gewas in staat stelt stoffen aan te maken die giftig zijn voor specifieke plaaginsecten. Daardoor hoeft dat gewas niet meer via insecticiden tegen dit soort plagen te worden beschermd.

De vrees dat dit type gewassen het ecosysteem in de war sturen omdat ze ook van invloed zijn op andere insecten is ongegrond, stellen de Amerikanen. De biodiversiteit gaat er op vooruit in vergelijking tot teelten waar wel met insecticiden wordt gewerkt. Wanneer katoen of maïs zonder gebruik van insecticiden wordt geteeld, lijkt de situatie voor sommige wespachtigen wel wat beter dan bij de Bt-gewassen.

Bron: De Volkskrant

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek