nieuws

Brugge wil met nieuw bos kweek roodbont stimuleren

nieuws
De stedelijke groendienst van de stad Brugge is gestart met de aanplanting van negen hectare nieuw bos aan de rand van het Beisbroekbos in Sint-Andries. Tussen de nieuw aangeplante bomen voorziet de stad acht hectare open ruimte. Voor die acht hectare wordt een landbouwer gezocht die er zijn runderen van het Vlaams Rood-ras wil laten grazen.
16 februari 2005  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:54
De stedelijke groendienst van de stad Brugge is gestart met de aanplanting van negen hectare nieuw bos aan de rand van het Beisbroekbos in Sint-Andries. De beplanting, drie hectare hoogstamboomgaard en zes hectare eiken, komt op stadsgrond die tot voor kort aan landbouwers in pacht werd gegeven. Het aangeplante stuk bos zal ongeveer 20.000 boompjes tellen.

Het recreatieve Beisbroekdomein aan de rand van Brugge is 98 hectare groot. Aanvankelijk werd veertig hectare ervan gebruikt voor de landbouw. Zestien hectare daarvan wordt nu opnieuw bos en natuur. Tussen de nieuw aangeplante bomen voorziet de stad acht hectare open ruimte. Voor die acht hectare wordt een landbouwer gezocht die er runderen op wil laten grazen. Dat moeten wel runderen van het Vlaams Rood-ras zijn, een streekgebonden rundersoort die met uitsterven is bedreigd. De kweek ervan wordt in Vlaanderen door de Europese Unie gesubsidieerd. Voor het gebruik van de gronden zal de landbouwer niet moeten betalen.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek