Brava overschrijdt opnieuw kaap van 50 miljoen euro
nieuwsVolgens Brava, ontstaan uit de fusie van verschillende Brabantse veilingen, hadden "extreem slechte weersomstandigheden in Zuid-Europa in het voorjaar een positieve invloed op de prijsvorming van onder meer witloof, tomaten en slasoorten". In het witloof en de tomaten kende Brava daarenboven een areaaluitbreiding. Tomaten haalden ook nog eens betere prijzen dan in het rampjaar 2004.
"De warme maanden september en oktober waren dan weer negatief voor de witloofconsumptie en dit had ook zijn weerslag op de prijzen", luidt het nog. "Desondanks heeft de ledenomzet terug de kaap van vijftig miljoen euro overschreden". Witloof is bij Brava goed voor 52 procent van de omzet van de veiling. Tomaten, peren, appelen en aardbeien vervolledigen de top vijf.
"Voor 2006 wordt qua omvang een verdere gecontroleerde groei voorzien. De totale witloofproductie zal eerder stagneren na enkele jaren van gevoelige uitbreiding, maar in enkele andere gewassen, waaronder alternatieve slasoorten en komkommers, wordt een areaalgroei verwacht", besluit commercieel directeur Jo Lambrecht.
Bron: Belga