Boer beticht van 290 zelf uitgevoerde keizersnedes
nieuwsHet openbaar ministerie vroeg naast een strenge toepassing van de strafwet ook dat de som verbeurd verklaard wordt. "Het is niet voldoende hen te veroordelen tot een boete van een paar duizend euro terwijl ze nagenoeg 24.000 euro in hun zakken staken. Misdaad zou op die manier nog lonen ook", zei procureur Deraeve.
De praktijk kwam aan het licht tijdens een huiszoeking naar hormonen. De landbouwer werd al twee maal veroordeeld wegens het toedienen van hormonen. Tijdens de huiszoeking werden er geen hormonen aangetroffen, maar wel een met vers bloed besmeurde emmer met daarin naald, draad en spuiten met het verdovingsmiddel Procaine.
De landbouwer verklaarde eerst dat hij zelf de hoorns van zijn stieren verwijderde, maar gaf uiteindelijk toe zelf keizersnedes uit te voeren. Hij beweerde voor de rechter geen 290 maar een 70-tal keizersnedes te hebben uitgevoerd en alleen in noodgevallen wanneer de dierenarts er niet op tijd kon zijn.
Het openbaar ministerie vroeg een strenge toepassing van de strafwet. De celstraffen en boetes zijn niet min. Voor het uitvoeren van de keizersnede wacht hen een celstraf tussen 8 dagen en 6 maanden en/of een geldboete tussen 5.500 euro en 55.000 euro. Voor het toedienen van het verdovingsproduct een celstraf tussen 1 maand en 1 jaar en/of een boete tussen 2.750 euro en 82.500 euro. Voor het bezit van het verdovingsproduct riskeren ze een celstraf van 3 maanden tot 5 jaar en/of een boete tussen 5.500 euro en 550.000 euro.
De orde der dierenartsen stelde zich burgerlijke partij en vroeg in totaal 2.000 euro morele schadevergoeding. Uitspraak wordt verwacht op 20 oktober.
Bron: Belga