Belgische Fruitveiling verkoopt peer met rode blos
nieuwsDe Limburgse peren doen het op dit ogenblik nog altijd goed, maar de veilingen hebben hun lessen getrokken uit de appelmarkt. Alles zetten op één ras is niet verstandig. Want als die prijzen in elkaar stuiken - zoals bij de jonagold - is het probleem niet te overzien. Diversifiëren is dus de boodschap. "We kunnen onze plaats in de perenmarkt verbeteren als we een ruimer assortiment aanbieden," zegt Karel Belmans van de BFV.
Wat speciaal is aan deze sweet sensation is de rode blos. Die vind je wel bij veel appelrassen, maar nauwelijks bij peren. De Nederlanders die de peren telen en ook de bomen verkopen, willen niet verklappen over welke kruising het gaat. "Maar ze lijkt in elk geval veel op de doyenné, alleen zou de productie veel hoger liggen", aldus Belmans. Het ziet ernaar uit dat de sweet sensation in clubverband op de markt zal komen. Het aantal bomen wordt dus bewust beperkt gehouden, zodat de markt kan worden gecontroleerd.
In het voorjaar kunnen 200 bomen gekocht worden bij de Nederlanders, maar het zal dan nog tot 2010 duren alvorens die peren op de markt komen. Want een perenboom moet eerst zogezegd 'zijn eerste communie doen' alvorens hij genoeg fruit draagt.
Lees ook: Interview: Eddy Leclere: "Fruitwereld staat voor ingrijpende veranderingen"
Bron: Het Belang van Limburg