nieuws

Balkenende blijft landbouwsubsidies aanvallen

nieuws
Er moet een eind komen aan de "rivieren van landbouwsubsidies". Dat schrijft premier Balkenende in een brief in de Britse krant The Guardian. In de brief onder de titel 'Ons ruw ontwaken' probeert de minister-president te verklaren waarom de Nederlandse bevolking de grondwet heeft weggestemd. Hij neemt daarin onomwonden afstand van het EU-landbouwbeleid.
21 juli 2005  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:55
Er moet een eind komen aan de "rivieren van landbouwsubsidies". Dat schrijft de Nederlandse premier Balkenende in een brief in de Britse krant The Guardian. In de brief onder de titel 'Ons ruw ontwaken' probeert de minister-president te verklaren waarom de Nederlandse bevolking de grondwet heeft weggestemd. Hij neemt daarin onomwonden afstand van het EU-landbouwbeleid.

"Het huidige systeem met rivieren van subsidies die Brussel uitstromen kan niet voortduren tot ver in de 21ste eeuw”, zo staat te lezen in The Guardian. De woordvoerder van minister Veerman is er niet bepaald gelukkig mee. Hij houdt rekening met een onzorgvuldige vertaling van de oospronkelijke Nederlandse tekst.

De Nederlandse landbouwminister Veerman heeft in een boekje nog maar pas willen afrekenen met acht vooroordelen over de Nederlandse landbouw. Daarin wordt ook weerlegd dat het Europese landbouwbeleid onbetaalbaar is geworden. Na de mislukking van de EU-top van ruim een maand geleden stemde het Nederlandse kabinet trouwens nog de violen gelijk nadat gebleken was dat niet alle ministers even enthousiast zijn over de Europese landbouwsteun.

Bron: Zibb.nl

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek