nieuws
Australiërs ontwikkelen planten met omega-3-vetzuur
nieuwsAustralische onderzoekers verbonden aan het CSIRO Food Futures Flagship hebben planten ontwikkeld die docosahexaeenzuur (DHA) aanmaken, een omega-3-vetzuur dat vooral in vis wordt gevonden. Projectleider Bruce Lee ziet daarmee in de toekomst mogelijkheden ontstaan voor granen met een hoog gehalte aan DHA.
5 april 2005
Australische onderzoekers verbonden aan het CSIRO Food Futures Flagship hebben planten ontwikkeld die docosahexaeenzuur (DHA) aanmaken, een omega-3-vetzuur dat vooral in vis wordt gevonden. Projectleider Bruce Lee ziet daarmee in de toekomst mogelijkheden ontstaan voor granen met een hoog gehalte aan DHA.
DHA en andere omeg-3-vetzuren worden vooral aangemaakt door lagere plantvormen zoals microalgen. Via hun voeding zijn daardoor ook vissen rijk aan omega-3-vetzuren. Grotere planten die op land groeien maken normaal gesproken geen omega-3-vetzuren aan. De Australische onderzoekers zijn er in geslaagd de daarvoor benodigde genen op landplanten over te brengen.
Lees ook: geVILT: Biedt functionele voeding marktkansen voor landbouw?
Bron: Agriholland