Adriaen Brouwer krijgt grootste bloementapijt
nieuwsEen half miljoen begonia's zullen het tapijt van ruim 1.500 vierkante meter sieren. De fontein aan het stadhuis wordt deels in het tapijt geïntegreerd en het balkon van het stadhuis deelt ook in de bloemenpracht.
"Centraal thema is de kop van Adriaen Brouwer die ongeveer één are groot wordt", zegt Mark Schautteet uit Zottegem die instaat voor ontwerp en design. Verder zitten diverse andere typische streekelementen in het tapijt verwerkt. De ontwerper is niet aan zijn proefstuk toe, want hij tekende ook de ontwerpen voor Brussel, Haarlem en Frankfurt.
De begonia is een typisch streekproduct, vandaar de keuze voor die bloemen die door 65 telers aangevoerd worden. Oudenaardse bloemisten decoreren het stadhuis. Enkele honderden handen starten donderdag met de aanleg van het bloementapijt, dat vrijdagavond ingezegend wordt.
Bron: Het Nieuwsblad