Aardbeiengeur blijft van iedereen
nieuwsHet hele dossier lijkt op het eerste gezicht weinig om het lijf te hebben, maar om tot dit vonnis te komen lieten de rechters wel eerst een wetenschappelijke studie uitvoeren waaruit blijkt dat proefpersonen in staat zijn om vijf van de negen aardbeienvariëteiten aan de hand van hun geur van elkaar te onderscheiden, en dit met een foutenmarge van minder dan 5 procent.
Klager Eden, die in mei 2004 al eens nul op het rekest had gekregen bij het EU-agentschap voor de registratie van handelsmerken, had nochtans aangevoerd dat de geur van rijpe aardbeien, onafhankelijk van de variëteit, uniek is. Het is overigens niet de eerste keer dat privé-bedrijven trachten om bepaalde fruitgeuren als handelsmerk te laten deponeren.
Pogingen om de geur van frambozen, limoenen en vanille te laten beschermen als gedeponeerde handelsmerken, liepen eerder al op niets uit. Toch is er één uitzondering: een Nederlands bedrijf slaagde er in 2000 in om de geur van vers gemaaid gras, toegevoegd aan tennisballen, te laten beschermen.
Bron: Metro