Zaakvoerder Van Os pakt uit met koe-collectie
nieuwsDe cowlection - zeg maar koe-collectie - van Gerard Van Os is zopas in een fraai kunstboek van 330 pagina's samengevat. Daarin staan onder meer afbeeldingen van meer dan tachtig unieke kunstwerken van de bedrijfscollectie van Gerard Van Os. Telkens staat het rund in het kunstwerk centraal.
"Ik verzamel al meerdere decennia kunstwerken die het rund als thema hebben",legt zaakvoerder Gerard Van Os uit. "De collectie telt ondertussen een hondertal werken waaronder schilderijen, keramiek, etsen en beeldhouwwerken van debuterende en gevestigde kunstenaars uit binnen- en buitenland. Zo zitten in de collectie bijvoorbeeld ook werken van Rik Poot en José Chapellier".
"Naast de kunstcollectie bevat het werk ook afbeeldingen van mijn collectie koe-dingetjes, die in feite spontaan is gegroeid. Ik heb heel wat koe-gerelateerde hebbedingetjes die vrienden en familieleden telkens van hun reizen meenamen. Toen het er vele honderden waren, besloot ik om die meer dan duizend hebbedingetjes in het boek binnen te smokkelen", aldus Van Os.
Het boek 'De Van Os-Sonnevelt Cowlection' telt 330 pagina's en is verkrijgbaar bij Van Os. Alle info op het nummer 052-30 36 36