nieuws

Vion pessimistisch over evolutie varkensprijzen

nieuws
Varkenshouders moeten in 2008 rekening houden met slechte financiële resultaten. De varkensprijzen hebben hun hoogtepunt bereikt en gaan de komende tijd zakken. In 2008 bereiken zij waarschijnlijk het laagste punt. Dat zegt Peter van Balkom, aankoopdirecteur bij het Nederlandse varkensvleesconcern Vion, in het Agrarisch Dagblad. Hij roept de varkenshouders op om hun kosten zoveel mogelijk te drukken.
16 oktober 2006  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:35
Varkenshouders moeten in 2008 rekening houden met slechte financiële resultaten. De varkensprijzen hebben hun hoogtepunt bereikt en gaan de komende tijd zakken. In 2008 bereiken zij waarschijnlijk het laagste punt. Dat zegt Peter van Balkom, aankoopdirecteur bij het Nederlandse varkensvleesconcern Vion, in het Agrarisch Dagblad.

De redenering van Van Balkom is simpel: de prijzencyclus in de varkensteelt bedraagt tegenwoordig vijf jaar. In 2003 ontvingen de varkensboeren voor het laatst zeer slechte prijzen. "Toen kwam de gemiddelde Vion-varkensprijs uit op 1,02 euro per kilo geslacht gewicht. De varkensprijs bereikte in dat jaar een dieptepunt met 91 cent per kilo", herinnert Van Balkom zich.

Voor Nederland was dat overigens geen historisch dieptepunt. Dat werd bereikt in 1998, het jaar na de grootschalige uitbraken van varkenspest, met 55 cent per kilo. De inkoopdirecteur van Vion raadt varkenshouders nu al aan om rekening te houden met lage varkensprijzen in 2008. "Zij moeten hun kosten nu al zoveel mogelijk drukken. In de varkensvleeskolom zijn er nog kosten te besparen", luidt het.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek