nieuws

Vetsmelter Verkest krijgt nieuwe milieuvergunning

nieuws
Vetsmelterij Verkest heeft van het Oost-Vlaamse provinciebestuur een nieuwe milieuvergunning gekregen voor de volgende 20 jaar. Het Laatste Nieuws noemt het opmerkelijk dat het stadsbestuur van Deinze geen advies uitgebracht heeft. "Door tijdsgebrek", bekent de milieudienst. Verkest mag 200 ton dierlijke vetten en 150 ton gesmolten vetten opslaan in de daarvoor voorziene tanks. In 1999 was het bedrijf een van de hoofdrolspelers in de dioxinecrisis.
8 december 2006  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:35
Vetsmelterij Verkest heeft van het Oost-Vlaamse provinciebestuur een nieuwe milieuvergunning gekregen voor de volgende 20 jaar. Het Laatste Nieuws noemt het opmerkelijk dat het stadsbestuur van Deinze geen advies uitgebracht heeft. "Door tijdsgebrek", bekent de milieudienst. Verkest mag 200 ton dierlijke vetten en 150 ton gesmolten vetten opslaan in de daarvoor voorziene tanks.

Dat het Deinse schepencollege zelfs niet de moeite nam om een advies in te dienen, is volgens waarnemers te gek voor woorden. Het lijkt erop dat het stadsbestuur de dioxinecrisis van 1999 al lang vergeten is. "Eigenlijk zouden we advies moeten uitbrengen, maar wegens tijdsgebrek is dit niet gebeurd", zegt milieu-ambtenaar Paul Cardon, die in z'n eentje de milieudienst bemant. "Maar de hogere overheid heeft deze zaak al grondig behandeld. En er zijn geen bezwaren ingediend, dus zou ons advies toch positief zijn geweest", klinkt het.

In volle dioxinecrisis werden zeven miljoen kippen en 66.000 varkens noodgedwongen afgeslacht. 2.000 landbouwbedrijven bleven maandenlang geblokkeerd nadat Verkest besmette vetten had geleverd aan veevoederbedrijven. Begin dit jaar was het bedrijf - nu onder de naam Profat - ook betrokken partij bij een nieuwe dioxineverontreiniging, maar uiteindelijk bleek die het gevolg te zijn van een productiefout bij Tessenderlo Chemie.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek