nieuws

VEVA niet zwartgallig over toekomst varkensprijzen

nieuws
Na het Nederlandse Vion laat nu ook de Deense organisatie Danish Meat Association (DMA) zich pessimistisch uit over de evolutie van de varkensprijzen. VEVA-voorzitter Bracke moet toegeven dat na de hoge prijzen van de voorbije maanden een lichte daling is ingezet. "Maar de toetreding van Roemenië en Bulgarije tot de Europese Unie zal nieuwe exportkansen creëren", zo luidt het.
27 oktober 2006  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:35
Na het Nederlandse Vion toont nu ook de Deense organisatie Danish Meat Association (DMA) zich weinig optimistisch over de evolutie van de varkensprijzen voor de komende maanden. VEVA-voorzitter Bracke moet toegeven dat na de hoge prijzen van de voorbije maanden een lichte daling is ingezet. "Maar de toetreding van Roemenië en Bulgarije tot de Europese Unie zal nieuwe exportkansen creëren", zo luidt het.

VEVA verwacht voor volgend jaar een minder sterke prijsdaling dan de Denen en de Nederlanders voorspellen. "Momenteel schommelen de prijzen rond één euro per kilo. Het gaat om een lichte daling tegenover enkele maanden geleden. Door de hittegolf van de voorbije zomer hebben heel wat varkens hun normale gewicht niet gehaald, waardoor de prijzen wat gedaald zijn. Tot het einde van het jaar zullen de prijzen rond één euro blijven schommelen", voorspelt Bracke.

"Nadien verwachten wij heel wat van de toetreding van Roemenië en Bulgarije tot de EU. Dit wordt wellicht een enorm afzetgebied, zowel voor varkens- als voor kippenvlees", klinkt het. Hoewel ook de Denen positieve verwachtingen hebben over de potentiële export naar de nieuwe EU-landen vrezen ze tegelijkertijd voor toenemende concurrentie.

Brazilië zou vanaf volgend jaar immers opnieuw varkensvlees kunnen exporteren naar de Russische markt. Ook gaan de Denen ervan uit dat de varkensvleesproductie in de VS zal stijgen. Ruim een week geleden zei de aankoopdirecteur van Vion dat de varkensprijzen volgend jaar zullen blijven dalen om in 2008 een dieptepunt te bereiken.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek