nieuws
Tweede BSE-koe van 2004 ontdekt in Vladslo
nieuwsIn een slachthuis in Vladslo (West-Vlaanderen) is een nieuw geval van gekkekoeienziekte aangetroffen. Het betreft de tweede met BSE besmette koe in ons land dit jaar. Dat meldt het Voedselagentschap dinsdag.
20 januari 2004
In een slachthuis in Vladslo (West-Vlaanderen) is een nieuw geval van gekkekoeienziekte aangetroffen. Het betreft de tweede met BSE besmette koe in ons land dit jaar. Dat meldt het Voedselagentschap dinsdag.
Het besmette dier is een roodwitte melkkoe, die op 12 augustus 1998 werd geboren in een melkveebedrijf in Vladslo, een deelgemeente van Diksmuide. De eigenaars hebben een veestapel van 76 runderen.
Tien dieren die tot de cohorte van de zieke koe behoren, zullen opgeruimd worden. De runderen ouder dan 24 maanden zullen nog getest worden op BSE. Sinds 1997 werden in België 120 gevallen van BSE ontdekt.