Ter Beke hoopt dit jaar even goed te doen als in 2005
nieuws"We willen beleggers een houvast geven, omdat er dit jaar toch behoorlijk wat gebeurt bij Ter Beke", zegt gedelegeerd bestuurder Luc De Bruyckere. "Er zijn de kosten verbonden aan de overname van Pluma, de investeringen voor de expansie van de bereide gerechten Come a Casa in Frankrijk, de prijzendruk van de supermarktketens, de stijging van de prijs voor varkensvlees en de hogere energieprijzen die ons ongeveer 700.000 euro extra kosten. Ondanks dat alles streven we dus naar een evenaring".
Ter Beke geeft geen opsplitsing van de omzetevolutie bij de twee afdelingen, vleeswaren en bereide gerechten. De Franse expansie van Come a Casa verloopt volgens plan. De Bruyckere: "We verdelen Come a Casa nu in ruim 60 procent van de belangrijke supermarktketens in Frankrijk, zoals Auchan, Monoprix en E. Leclerc".
Mede door de investeringen op de Franse markt trekt Ter Beke het investeringsbudget voor heel 2006 op tot 16,5 miljoen euro. "De investeringen zijn ook nodig om de productie aan te passen aan de volumegroei, aangezien de markt voor bereide gerechten in België een groei van meer dan 10 procent kent", zegt De Bruyckere.
Lees ook: geVILT: Efficiëntie als leidmotief in de productieketen