Protest tegen verdelging ganzen in Plantentuin
nieuwsVolgens Groen!-gemeenteraadslid Thaelemans zijn er deze maand in de Nationale Plantentuin al zo'n 150 ganzen afgemaakt door vergassing of inspuiting. "Ik betwist niet dat er een te grote populatie van bepaalde ganzensoorten aanwezig is en dat hiervoor een oplossing nodig is", zegt ze. "De dieren doden, lijkt mij echter niet de gepaste en meest diervriendelijke oplossing. Ik hoop dat de directie de vogels voortaan laat adopteren door andere instellingen".
"We hebben een honderdtal ganzen afgemaakt, maar we hebben ze zeker niet vergast", zegt directeur Jan Rammeloo van de Nationale Plantentuin. "Er was steeds een vertegenwoordiger van het Voedselagentschap en van het Instituut voor Natuurwetenschappen aanwezig. Het is de eerste keer dat we zo'n opruimactie moeten uitvoeren, maar het was wel nodig. De tuin loopt echt te veel schade op".
De populatie ganzen was in de Plantentuin al opgelopen tot meer dan zeshonderd exemplaren. Het gaat om Canadaganzen, grauwe ganzen en Egyptische ganzen die in ons land blijven. De ganzen vernielen er een pak plantensoorten en vreten sommige treurberken kaal. Bovendien verdringen ze andere vogelsoorten. De onderhoudsploeg weet zich ook geen raad meer met de uitwerpselen die de tuin en wandelpaden besmeuren.
Met de toestemming van de Vlaamse overheid worden in de Plantentuin jaarlijks al zo'n duizend ganzeneieren geschud om de populatie onder controle te houden. Die maatregel bleek onvoldoende.