"Plattelandsontwikkeling mikt te veel op landbouw"
nieuwsDe Europese Unie investeerde in de periode 2000-2006 ruim 60 miljard euro in platelandsontwikkeling. Dat geld wordt in belangrijke mate gepompt in projecten die door de lidstaten en de Commissie gezamenlijk beheerd en uitgevoerd worden. De Rekenkamer wilde weten in welke mate die projecten de problemen van plattelandsgebieden helpen oplossen.
Volgens het onderzoek is er sprake van ruime doelstellingen, ontbrekende prioriteiten en een gebrek aan een duidelijke strategie in de programma's van de lidstaten. "Daardoor is het onduidelijk aan welke doelstellingen de projecten uiteindelijk hebben bijgedragen. De programma's zijn vooral gericht op de landbouwsector en houden onvoldoende rekening met de kenmerken van het gesteunde geografische gebied. Daardoor komt de economische en sociale samenhang in plattelandsgebieden in het gedrang", luidt het.
De Rekenkamer maant de Commissie en de lidstaten aan te werken aan een doeltreffender beleid. "Belangrijke middelen daartoe zijn onder meer de verduidelijking van de doelstellingen en toewijzing van de middelen aan de gebieden met de grootste behoeften", aldus de Rekenkamer.
Meer informatie: Persbericht Rekenkamer