nieuws

Milcobel bevraagt leden over toekomst melkquota

nieuws
De landbouworganisaties en de zuivelindustrie werken aan een stappenplan om de afschaffing van de melkquota voor te bereiden. Maar hoe denken de melkveehouders over dit dossier? Om het antwoord op die vraag te achterhalen, organiseert Milcobel op Agriflanders en op zijn website een enquête onder zijn leden. De regionale bestuursleden werden in september al bevraagd.
8 januari 2007  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:35
De landbouworganisaties en de zuivelindustrie werken op Vlaams niveau aan een stappenplan om de afschaffing van de melkquota voor te bereiden. Maar hoe denken de melkveehouders over dit dossier? Om het antwoord op die vraag te achterhalen, organiseert Milcobel op Agriflanders en op zijn website een enquête onder zijn leden. De regionale bestuursleden werden in september al bevraagd. Blijkt dat iets meer dan de helft meent dat het wegvallen van de productiebeperkende maatregelen niet zal leiden tot een onbeperkte stijging van de melkproductie.

35 procent van de bestuursleden van Milcobel vreest dat een afschaffing van de quota zal leiden tot een onbeperkte groei van de geproduceerde melk. Hoewel 55 procent die mening niet deelt, zijn 9 bestuursleden op de 10 er wel van overtuigd dat bij een liberalisering van het beleid de productie op het eigen bedrijf zal toenemen.

Als gepeild wordt naar de wijze waarop Milcobel moet omgaan met de melk in een vrije leveringsmarkt, moet voor driekwart van de bestuursleden enkel de ledenmelk als basis dienen voor de toekomstige uitbouw van de coöperatie. Een kwart van de respondenten is wel van oordeel dat extra ledenmelk buiten quotum aan andere voorwaarden moet gekoppeld zijn. De helft van de bestuursleden vindt dat de coöperatie alle ledenmelk moet kunnen opnemen en verwerken.(KS)

Meer informatie: Enquête Milcobel-leden

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek