Melkboeren blijven glazen melkflessen promoten
nieuwsDe melkventers van het Pajottenland zijn al langer overtuigd van het nut van milieuvriendelijke glazen flessen om hun koopwaar aan de man te brengen. In 2000 lanceerden ze in het Pajottenland met succes een promotiecampagne die ze nu verder naar heel Vlaanderen willen uitbreiden.
"Melk en andere zuivelproducten in glazen retourflessen hebben veel voordelen", vertelt Johan Godaert, een van de grote pleitbezorgers van het Verbond. "Het is milieuvriendelijk omdat je geen afval hebt en dus ook niet onnodig grondstoffen gebruikt. Glazen flessen hebben een uitstekende bewaarkwaliteit. Het verschil in smaak is duidelijk merkbaar. De glazen flessen hebben ook een educatieve waarde om iedereen wat meer voor afvalpreventie te stimuleren".
Om na het Pajottenland nu ook de rest van Vlaanderen te overtuigen, maakte het Nationaal Verbond van Melk- en Zuivelhandelaars een speciale retour-promotiestand. Zondag stond deze stand voor het eerst opgesteld op de bloemen- en plantenmarkt van het Don Bosco-instituut in Halle. Bedoeling is met deze stand zo veel mogelijk evenementen af te reizen om mensen warm te maken voor glazen melkflessen. Bij de stand kunnen de mensen zuivelproducten uit glazen flessen proeven. Bovendien ligt er een lijst van handelaars uit de buurt die de flessen verkopen.