Meigems fruitbedrijf behaalt eerste BRC-certificaat
nieuwsBritish Retailer Consortium (BRC) is een certifiëringssysteem dat heel wat Britse, maar ook Belgische en Nederlandse retailers eisen van hun leveranciers van private label-producten. BRC concentreert zich voornamelijk op de voedselveiligheid en hygiëne. Het systeem vereist onder meer een HACCP-systeem en regels voor productieprocessen, voor de hygiëne van het personeel en voor de kwaliteit van het eindproduct.
Met zijn BRC-erkenning is fruitteler Cocquyt niet aan zijn proefstuk toe. Eerder behaalde het bedrijf andere normen, waaronder die van de 'Geïntegreerde teeltmethode in pitfruit', Fruitnet en Eurep Gap. Het bedrijf teelt 27 ha peren, ruim 5 ha appelen en dan nog wat kersen en hobby-schapen. Driekwart van de peren zijn bestemd voor de Engelse markt.
"Twee jaar geleden kwamen we te weten dat het grootwarenhuis waar we aan leveren Eurep Gap zou eisen", vertelt Cocquyt in een gesprek met Vilt. "Intussen hebben we dus de nog veel zwaardere BRC-norm moeten implementeren omdat ons bedrijf gecatalogeerd staat als pakstation. Geloof maar dat het behalen van dit nieuwe certificaat geen simpele opgave is geweest. We lijken trouwens bezig aan een race. Als fruitteler moet je vandaag permanent waakzaam zijn om te overleven".
Lees meer over het fruitteeltbedrijf van de familie Cocquyt: geVILT: Appelen en peren met toegevoegde waarden