"Meer aandacht nodig voor registratie van dieren"
nieuwsDe jongste landbouwhervorming heeft de landbouwsubsidies ontkoppeld van de productie. Landbouwers krijgen voortaan op basis van historische referenties vaste inkomenssteun. Voorwaarde is wel dat voldaan wordt aan een reeks randvoorwaarden. Wanneer die niet nageleefd worden, kan dat tot sancties leiden, aldus ABKL Afhankelijk van de ernst van de overtreding zal de veehouder een waarschuwing of een vermindering van zijn steunbedrag aangesmeerd krijgen. Bij een opzettelijke niet-naleving kan de sanctie 15, 20 of zelfs de volle 100 procent van de bedrijfstoelage wegvreten.
Mogelijke overtredingen in verband met de identificatie en registratie van dieren, zijn ontbrekende gegevens in het bedrijfsregister, de aanwezigheid van dieren zonder oormerken, een onjuiste of te late melding aan Sanitel of een onjuist aantal runderpaspoorten in verhouding tot het aantal aanwezige runderen. Een eventuele vermindering van de bedrijfstoelage komt bij overtredingen bovenop de sanctie die het Voedselagentschap oplegt na zijn vaststellingen.
Om het aantal controles op landbouwbedrijven zoveel mogelijk te beperken, maakt ABKL ook gebruik van de controleresultaten van andere controleorganisaties zoals het Voedselagentschap.
Meer informatie: Mid Term Review - randvoorwaarden