nieuws
Koeien gebruiken Dender voor zwempartijen
nieuwsOp de grens van Idegem en Grimminge kwam woensdag rond 16u een koe in de Dender terecht. Door de hoge berm geraakte het dier niet meer aan wal. Tien brandweermannen haalden met een boot en een heftoestel, speciaal ontworpen voor viervoeters, het rund uit het water. Dit jaar is het de tweede keer dat een koe in de Dender terechtkomt tussen Geraardsbergen en Appelterre. Vorig jaar werden vijftien koeien uit het water gehaald.
20 mei 2005
Op de grens van Idegem en Grimminge kwam woensdag rond 16u een koe in de Dender terecht. Door de hoge berm geraakte het dier niet meer aan wal. Tien brandweermannen haalden met een boot en een heftoestel, speciaal ontworpen voor viervoeters, het rund uit het water.
Dit jaar is het de tweede keer dat een koe in de Dender terechtkomt tussen Geraardsbergen en Appelterre. Vorig jaar werden vijftien koeien uit het water gehaald. Volgens brandweercommandant Bert De Clercq komt dat omdat de boeren geen omheining plaatsen op hun weide aan de kant van het water. Dat is nochtans bij wet verplicht, zo schrijft Het Nieuwsblad.