nieuws
Hormonen aangetroffen in Nederlandse veehouderij
nieuwsDe Nederlandse Algemene Inspectiedienst (AID) heeft vorige zaterdag zeven mannen aangehouden die verdacht worden van het afleveren of gebruik van groeibevorderaars en illegale diergeneesmiddelen. Bij de verdachten zit een mengvoederhandelaar, de overige verdachten zijn veehandelaren en veehouders.
18 april 2005
De Nederlandse Algemene Inspectiedienst (AID) heeft vorige zaterdag zeven mannen aangehouden die verdacht worden van het afleveren of gebruik van groeibevorderaars en illegale diergeneesmiddelen. Bij de verdachten zit een mengvoederhandelaar, de overige verdachten zijn veehandelaren en veehouders.
De aanhoudingen vonden plaats in het kader van een strafrechtelijk onderzoek onder leiding van het parket in 's-Hertogenbosch. Naast de aanhoudingen vonden op acht plaatsen in Zeeland, West-Brabant en Zuid-Gelderland huiszoekingen plaats. Op alle locaties werden verdachte middelen en flacons aangetroffen.
In totaal zijn circa honderd monsters bij het laboratorium afgeleverd. Het is nog onduidelijk wanneer de uitslag van de monsters bekend is. Bij de actie van zaterdag waren zo'n 85 medewerkers van de AID en 20 politiemensen uit de diverse regio's betrokken.