Hoeveproducenten gepromoot bij jeugdverenigingen
nieuwsVlaanderen telt meer dan duizend hoeveproducenten. Uit onderzoek blijkt dat vooral oudere mensen die over meer vrije tijd beschikken aankopen bij de lokale boer. Jonge gezinnen verkiezen meestal hun aankopen te doen in een supermarktketen waar ze meteen een voorraad voor de hele week kunnen inslaan. KVLV-Agra en de milieuadministratie willen jongeren alvast meer vertrouwd maken met de boerderijverkoop.
Die zorgt alvast voor minder verpakkingen, waardoor verpakkingsafval voorkomen wordt. Bovendien zijn de afstanden tot de boer veel kleiner en de milieuhinder veroorzaakt door transport is daardoor ook beperkter. Bij de boer kopen consumenten bovendien voornamelijk seizoensgebonden producten, wat energiewinst betekent. Deze troeven zullen in de campagne duidelijk gecommuniceerd worden naar jeugdverenigingen.
Ook voor de land- en tuinbouwsector biedt het project kansen. Het is een manier om jongeren opnieuw in contact te brengen met de sector. "Ze leren opnieuw landbouwbedrijven kennen en zien waar het voedsel vandaan komt", klinkt het. De initiatiefnemers ontwikkelen momenteel een website. Door een eenvoudige klik zullen jeugdverenigingen hoeveproducenten in de buurt van hun kampplaats of vergaderlokaal kunnen opzoeken waarna ze het assortiment per seizoen, de leveringsvoorwaarden en alle andere nuttige informatie van elke producent terugvinden.
Meer informatie: Steunpunt Hoeveproducten, tel 016/24 39 54